Navigácia

Kontakt

 • Súkromné gymnázium
  Slavkovská 19C, 060 01 Kežmarok
 • 0948101837
  052 4522705
Počet návštev: 433825

„Pravda má jednu veľkú výhodu: človek si nemusí pamätať, čo povedal.“

Sobota 1. 10. 2022

Mapa

Tu nájdete náš projekt: www.kesaj.eu

Vitajte v školskom roku 2017/2018

Vážení rodičia, študenti, pedagogickí pracovníci, ale aj zvedavci, ktorí nazreli na našu stránku, vítam Vás v mene správcov stránky.

Tak a začal nám školský rok 2017 /2018. Je to štvrtý rok na novom pôsobisku na ulici Slavkovskej 19/C v Kežmarku, v blízkosti rieky Poprad a susedom nám je Stredná umelecká škola. Priestory tejto školy nám zatiaľ kapacitne vyhovujú a študenti  majú možnosť nerušene sa venovať svojmu štúdiu. Na tomto mieste sa vždy dozviete o novinkách na škole a nájdete si dôležité informácie o štúdiu. Ako jeden zo správcov stránky sa budem snažiť, aby všetko podstatné, čo sa na škole deje, bolo zaznamenané aj tu a aby ste sa dozvedeli čo najviac zo života školy. Tohto roku po dlhšom čase privítame v našich laviciach najmenších študentov- žiakov PRIMY a tak Vás, starších študentov, poprosím, aby ste im pomohli pri prechode zo základnej školy na gymnázium. Ste skúsenejší a poznajú Vás viac ak nás učiteľov. Sme predsa všetci jedná študentská rodina.  

A tak nám v novom školskom roku neostáva nič iné, iba zaželať veľa úspechov žiakom, veľa trpezlivosti a radosti učiteľom a taktiež úspešnú spoluprácu s Vami rodičmi. Na začiatok sa rozlúčim s Vami citátom, ktorý je príznačný pre túto dobu:

„Zo školy by mal vychádzať mladý človek ako harmonická osobnosť, nie ako špecialista.“
 Albert Einstein
 

S.Eleniuk

 

Novinky

 • Študenti gymnázia so súborom Kesaj Tchave vo Švajčiarsku

   

  Vitajte priaznivci nášho gymnázia a súboru Kesaj Tchave, ktorý sa opäť vydal reprezentovať rómsku kultúru. Tentoraz to bolo vo Švajčiarsku. O podujatí nechajme hovoriť vedúceho súboru I. Akimova:

  „La Fete de la Danse - Sviatok Tanca, je vrcholné umelecké a spoločenské podujatie v oblasti tanca vo Švajčiarsku. Počas prvého májového týždňa sa v celej švajčiarskej konfederácii poriada množstvo podujatí, koncertov, umeleckých dielní, prednášok, premietaní, stretnutí okolo tanca v jeho najrozmanitejších podobách. Od hip hopu po avantgardný balet, cez folklór, twist, či čarleston. Tento rok sa podujatia zúčastnilo v 15 mestách vyše 80 000 účinkujúcich a divákov, ktorí sa tiež neraz počítajú ako účinkujúci, keďže zámer podujatia je umožniť participovať čo najväčšiemu množstvu zúčastnených, diváci nie sú len pasívnymi konzumentmi predstavení, ale aj ich priamymi účastníkmi.

 • Učiteľ básnikom, alebo básnik učiteľom

   

  Učiteľ básnikom, alebo básnik učiteľom

  Málokedy sa stáva, žeby učiteľ v škole je súčasne aj básnikom, a o svoje diela sa delí so študentami  a návštevníkmi školy. Naše gymnázium má tu česť, že takého učiteľa má. Je ním PaedDr. Gabriel Glovacký, ktorý u nás vyučuje Slovenský jazyk, literatúru a dejepis. O básňach, ktoré sú vystavené v priestoroch školy, ale nielen o nich sa s autorom porozprával študent prvého ročníka Lukáš Dunka a kolega Mgr. Stanislav Eleniuk.

  Kedy ste prvýkrát napísali báseň?

 • Vzácna návšteva na našom gymnáziu

  Posledný májový deň bol pre naše gymnázium slávnostný. Navštívila nás diplomatická delegácia na čele s francúzskym veľvyslancom J.E. pánom Christophom Léonzim. Navštívili nás na základe dobrého mena súboru Kesaj Tchave vo Francúzsku. Náš súbor túto krajinu navštevuje každoročne niekoľkokrát a vystupuje na rôznych festivaloch. V rámci týchto pobytov sa študenti zúčastňujú aj mnohých sprievodných akcií a spolupracujú s francúzskymi organizáciami v neziskovom sektore. Činnosť súboru si všimlo aj francúzske veľvyslanectvo a po vyznamenaní vedúceho súboru p. Akimova v roku 2014, nás veľvyslanec prvýkrát navštívil aj na našom gymnáziu.  Živo sa zaujímal nielen o súbor, ale aj o činnosť školy. Spolu so svojím sprievodom pozorne počúval fakty o škole prezentované riaditeľom školy p. Mgr. Klempárom. Srdečne sa porozprával s našími prvými absolventami, ktorí navštevujú vysoké školy. Súčasťou návštevy bolo aj kultúrne vystúpenie súboru Kesaj Tchave. Na druhý deň sa delegácia presunula na našu základnú školu do Košíc. Fotografie z návštevy si môžete prezrieť vo fotogalérií. 

 • Čo by ste mali vedieť, ak chcete študovať u nás:

  Čo to je osemročné gymnázium?

   Je to študijný odbor, do ktorého prídete z ukončenej 5 triedy základnej školy a nastúpite do PRIMY- to je akoby 6 ročník ZŠ.

  Aké sú výhody?

  Ø  Budete chodiť od Primy ( ako keby od 6. ročníka ZŠ) až do maturitného ročníka, čiže spolu 8 rokov na jednej škole, s tým rozdielom oproti základnej škole, že už neskôr nebudete vypisovať prihlášky na ďalšie štúdium U nás budete chodiť súvisle 8 rokov.

  Ø  Už od nástupu do školy budete dostávať štipendium, ktorého výška bude závisieť od prospechu, najviac až 45 € mesačne.

 • Študenti našej školy sa zapojili do súťaže o najlepšiu esej, ktorú vyhlásilo Kolégium Antona Neuwirtha na tému:

  Ak (ne) zmeníme náš život, čaká nás lepšia alebo horšia budúcnosť?

  Do súťaže sme zaslali eseje z pier Lukáša Dunku a Romana Mižigara.

  So študentami pracoval PaedDr. Gabriel Glovacký- profesor slovenského jazyka. 

  Jednotlivé práce sme uverejnili tu:

  Esej (Lukáš Dunka)

   

  Ak (ne)zmeníme náš život, čaká nás lepšia alebo horšia budúcnosť? Grécki mudrci, filozofi  v aténskej škole sedeli aj týždeň a nepretržite meditovali, kládli otázky, rôzne argumentovali, aby sa dopátrali k pravde. Lenže podľa môjho názoru čistá pravda neexistuje. Keď Sokrates riešil etický systém zdôrazňoval vývoj myslenia prostredníctvom diskusie, riešenie sporov pádnymi argumentmi.

 • Mikuláš na našej škole

  Začiatkom decembra aj našu školu navštívil Mikuláš, ktorý spestril študentom vyučovanie a priniesol im sladké prekvapenie. 

 • Kde nás nájdete

  Milí rodičia, budúci študenti a pracovníci škôl. Pretože sa stretávame s otázkami, kde sídli naše gymnázium, tak Vám stručne popíšeme, ako sa k nám dostať. Naša škola sídli vedľa Strednej umeleckej školy za firmou Oktan neďaleko autobusovej a vlakovej stanice. Najľahšie sa k nám dostanete cestou okolo Strednej umeleckej školy a benzínovej pumpy. Na forografií je aktuálna podoba školy. 

 •  

  Prijímacie konanie uchádzačov o štúdium v šk. roku 2017/2018

  Vážení žiaci základných škôl, rodičia a pedagogickí zamestnanci. V školskom roku 2017/2018 Súkromné gymnázium Slavkovská 19/C Kežmarok ponúka štúdium v 2 študijných odboroch.

  Študijný odbor 7902 J  gymnázium

  Otvárame:

  1. 1 triedu osemročného štúdia - príma s počtom žiakov 25
  2. 1 triedu  štvorročného štúdia s počtom žiakov 25

   

  1. Osemročné štúdium - PRÍMA (pre uchádzačov z 5. ročníka základných škôl)

  Do prvého ročníka osemročného vzdelávacieho programu gymnázia - študijný odbor 7902 J  gymnázium - môže byť prijatý uchádzač, ktorý úspešne ukončil piaty ročník základnej školy v príslušnom školskom roku a splnil kritériá prijímacieho konania.

 • Vybrali sme sa do hôr
  5. 11. 2016

  V novembri dostal vedúci súboru  Kesaj Tchave Ivan Akimov zaujímavú pozvánku. Že či dokážeme s študentmi, ktorí sú súčasťou súboru vystúpiť do výšky 1960 m.n.m. Práve v takejto výške sa nachádza Zbojnícka chata, na ktorej bolo stretnutie vysokohorských nosičov. Bola to veľká výzva, pretože už bol november a Tatry sú v zime veľmi náročné.

  Sobota ráno: Stretnutie v škole, kontrola oblečenia, obuvi a doplnkov do zimy. Potom sme sa vybrali vlakom do Popradu, tatranskou električkou do St. Smokovca a potom prišla najdôležitejšia časť - pochod, do spomínanej výšky, ktorý prechádzal z trávnatého Smokovca, cez kosodrevinu, prvé fliačiky snehu až do trvalej snehovej pokrývky. Celý pochod trval vyše 4 hodín a prišli sme maximálne unavení na chatu, kde nás čakal teplý čaj. Na chate boli s nami mnohí zo starých nosičov, medzi nimi aj legenda nosenia, Viktor Beránek, dlhoročný chatár z Chaty pod Rysmi, ktorý je ešte stále aktívny a chatárči na Rysoch. Prítomný bol aj slovenský režisér, bývalý nosič na Zbojníckej chate, Paľo Barabáš, ktorý nedávno tatočil krásny film o nosičoch : Sloboda pod nákladom.  Výstupu sa zúčastnil aj učiteľ tanca z Marseille, Džab, ktorý deň pred tým viedol tanečné dielne afrických tancov na našej škole. Tiež boli prítomní priatelia z Francúzska, rodina Slabých, ktorí v minulosti už viackrát finančne podporili súbor a školské aktivity, a aj tentokrát sa podieľali na finančnom krytí celej akcie.

 • Výchovný koncert
  8. 11. 2016

  Dňa 8.novembra sa na našej škole uskutočnil výchovný koncert. Z Štátnej filharmónie Košice nás navštívil p. Ján Hrubovčák, ktorý študentom ukázal hru na netradičných hudobných nástrojoch. Študenti si niektoré nástroje aj vyskúšali a boli prekvapení, aké je zložité na niektorých hrať.

  Ďakujeme za koncert.   

Novinky

Kontakt

 • Súkromné gymnázium
  Slavkovská 19C, 060 01 Kežmarok
 • 0948101837
  052 4522705

Fotogaléria